Konya - Akören'de Özel De Yurtlar Fiyatlar 2019

KONYA ÖZEL ÖĞRENCİ YURTLARI

Pek çok birey üniversite sınavına hazırlanıp, bir üniversite kazandığı zaman, kalacak bir ev, apart ya da özel bir yurda başvurmaktadır. Fakat bir öğrencinin en rahat kalacağı yer özel yurtlardır. Kredili yurtlar kurumu (kyk) çıkamamış olan öğrencilerin ilk tercihi özel yurt olmalıdır. Konya özel yurtlar da sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, çalışma masası, baza, etüt salonları ve spor salonlarıyla hizmet vermektedir.

Öğrenci yurtlarının üniversiteye yakın bölgelerde tercih edilmiş olması ise, öğrencilerin okula ulaşımının kolay ve rahat bir biçimde sağlanmasıdır.  Okula yakın olmasının yanı sıra, öğrencilerin yemek yapmak, bulaşık yıkamak ya da temizlik yapmak gibi sorumlulukları bulunmayacağından dolayı sosyal hayatlarına çok daha fazla zaman ayırabileceklerdir. Fatura ödemek, ısınma sorunu ya da internet sıkıntısı gibi sıkıntıları yaşamadan sadece kendinize, derslerinize ve arkadaşlarınıza zaman ayırabilirsiniz. Özel yurt fiyatları, hemen hemen birbirine yakın olmakla beraber ortalama 8000 – 15000 Türk lirası arasında değişiklik göstermektedir. Tek kişilik odalar, üç kişilik odalar ve dört kişilik odalar genellikle tercih edilen odalardır. Bazı özel yurtlarda beş ve altı kişilik odalar da mevcuttur.  İstanbul özel öğrenci yurtlarının en çok tercih edilenleri genellikle öğrenciler açısından ulaşımın en kolay ve en rahat olduğu bölgelerdir. Üniversitenin yakın olduğu semtte bulunan öğrenci yurtları hem yoldan tasarruf hem de zamandan tasarruf kazandırdığı için kişilerin ilk tercihi olmaktadır.

Konya özel yurtların bazılarında spor salonu , yüzme havuzu, hamam, sauna, sinema salonu gibi hizmetler de bulunmaktadır. Fakat hangi yurt hangi hizmeti sunuyor ve bu yurtların fiyatları nasıl hepsini bilmek ve kıyaslama yapmak bazen mümkün olamayabiliyor. İşte bu nokta da devreye biz giriyoruz. Sizler için özel kız öğrenci yurtları ve özel erkek öğrenci yurtlarını bulup, sundukları hizmet ve kaliteleri hakkında önceden küçük bir bilgi vermiş oluyoruz. Böylelikle kafanızda aradığınız yurt kriterlerini rahat bir biçimde değerlendirip fırsatları ve bütçenizi göz önünde bulundurarak size uygun en iyi yurdu çok daha kısa bir süre de bulabilirsiniz.  

Konya özel kız yurtları 'nın yalnızca sorumluluk azaltmak açısından değil aynı zamanda arkadaş ortamı açısından da oldukça keyifli ve avantajlı bir ortamdır. Pek çok farklı şehirden pek çok öğrenci  öğrencinin bir arada bulunmasıyla hem kültür alışverişi hem de aynı dersleri gören öğrenciler arasında not alışverişi yapılmaktadır. Özel yurtların içerisinde, ısınma, sabah kahvaltısı, akşam yemeği, internet neredeyse hepsinde ödemeye dahildir. Fakat bazı yurtlarda akşam yemeği ya da sabah kahvaltısı dahil olmayabiliyor. Bazı özel öğrenci yurtların da ise çamaşır yıkamak için kullanılan çamaşır makinelerinden hiçbir ücret alınmazken bazıların da çamaşır yıkamak için cüzi bir miktarda ödeme yapmanız gerekmektedir. Özel yurt seçerken kendi konforunuzu göz önünde bulundurarak sizlere sunmuş olduğumuz hizmet ile yurtlar arasından değerlendirme yaparak en güzelini ve size en iyi geleni kolaylıkla seçip değerlendirme yapabilirisiniz.

Özel öğrenci yurdunda kalmak istiyorsanız ve  her yapılan yemeği yemekte sıkıntı yaşıyor ve yemek seçiyorsanız, kendi yemeğinizi kendinizin yapmış olduğunuz yurtları tercih edebilirsiniz. Yemek dahil olmadığı için bu yurtların ücretleri her şey dahil olan özel yurtlara göre bir miktar daha uygun olmaktadır. Yemek konusundan genellikle seçici olan kişiler yurt da yapılan yemekleri beğenemediği zaman sürekli dışarıdan yemek söyleyerek hem dengesiz hem de sağlıksız beslenmiş olmaktadır.  Bu sebep ile oda içerisinde mutfak ya da buzdolabı olan yurtları tercih edebilirsiniz.  Aynı zamanda titizlik konusunda hassas olan kişilerin özel yurt seçerken dikkat etmesi gerek hususlardan biri ise oda içerisinde banyo ve lavabo bulunup bulunmamasıdır. Ortak alan olarak kullanılan lavabo ve banyolar da bazen bazı durumlarda rahatsız olabilir ya da sıra bekleyebilirsiniz. Bu durum her öğrenci için sıkıntı olmasa da daha konforlu ve rahat bir biçimde yaşamak isteyen kişiler için tercih edilen bir konudur. Fiyat olarak, belki bir miktar farklılık gösterebilmektedir.

Her yurt aynı değildir aynı zamanda sunmuş olduğu hizmetler de farklılık göstermektedir. Özel yurtların bazıları milli eğitim onaylı olurken bazıları milli eğitimden tamamen bağımsızdır. Bu sebep ile giriş çıkış saatleri de yurttan yurda değişiklik gösterebilmektedir. Fakat genellikle her özel öğrenci yurdunda 24.00-1.00 saatlerinden sonra yurda giriş çıkışlar yasak olmaktadır. Tabi ki bu durum her yurt için geçerli değildir. Bazı özel yurtlar daha esnek olabilirken bazıları bu saati 23.00’ a kadar çekebilmektedir.  Bazı özel öğrenci yurtlarında kişilerin kendinden sorumlu izni varken bazı özel yurtlarda ise aile izni olmadan yurdun giriş ve çıkış saatlerini ihlal edemiyorsunuz.

Konya özel yurt seçerken, konfor, bulunduğu konum, sunduğu hizmet ve tabi ki Konya özel yurt fiyatları göz önünde bulundurarak bir seçim yapmayı herkes ister. Özel apart tarzı yurtlarda genellikle yemeği, temizliği yurt görevlileri değil kalan kişiler yapmaktadır. Yurt olarak geçen bazı apartlar ya da apart olarak geçen bazı yurtlar bulunmaktadır. Yurt ismine bakarak karar vermeden önce yurt hakkında bilgi almanız sizin için çok daha uygun ve daha doğru olacaktır. Üniversiteyi kazanmış olduğunuz şehrin ekonomik durumu, şehrin büyüklüğü ve turizm açısından gelişmişlik durumuna göre özel yurt fiyatları da farklılıklar gösterebilmektedir. Kalmış olduğunuz odada ki kişi sayısı, 7/24 sıcak su hizmeti, ve diğer yurt hizmetlerine göre bu fiyatlar değişiklik göstermektedir. Küçük bir şehirde üniversite okuyacaksanız özel yurt fiyatları İstanbul’a göre çok daha uygun bir fiyat olarak karşınıza çıkar.

Gerek özel kız öğrenci yurdu, gerek ise Konya erkek öğrenci yurdu her ikisi için de üniversiteyi kazanmış olduğunuz şehir de, üniversitenize en yakın olan yurtları öncelikli tutarak sizlere bu yurtlar hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri sunmaktayız. - www.yurtincele.com

İletişim

  • Adres: Hacı İlyas Mh. 3. Dinç Sk. No:32 Osmangazi/Bursa

  • Tel: 0224 334 1067

  • Tel:0531 867 2384

  • Email: info@ozelyurtbul.net